(T.A.T)על השיטה ט.א.ט

רופאים ממליצים על ט.א.ט

 

 בשנת 1993 טאפאס פלמינג (Tapas Fleming), מטפלת בדיקור סיני (אקופונקטורה), פיתחה את שיטת TAT (ראשי תיבות של: Tapas Acupressure Technique).

טאפאס פיתחה את השיטה על בסיס כמה שיטות טיפול הוליסטיות, ובייחוד אקופרסורה (אקו=נקודות, פרסורה=לחיצה).

ט.א.ט היא שיטת ריפוי ייחודית ויעילה השייכת לתחום פסיכולוגיה אנרגטית, בה ריפוי מתבצע על ידי אנרגיות של המטופל תוך כדי שינוי תפיסות ו\או תובנות שלו. שיטת ט.א.ט הינה שיטה עדינה אך עוצמתית, שמאפשרת שחרור ממתח וסטרס טראומתי ,הפחתת תגובות אלרגיות, שחרור מאמונות שליליות ולא יעילות. היא שיטה חדשה ואפקטיבית היוצרת שלווה ורוגע, משפרת את הבריאות ומביאה להעצמה אישית תוך זמן קצר ביותר. שיטת ט.א.ט אינה תחליף לרפואה קונבנציונלית אלא תוספת התומכת בשאיפה לרפואה שלמה בכל רובדי החיים.


כיצד מתבצע הטיפול .

 

 השיטה מורכבת מתהליך בן מספר שלבים, אותם מבצעים תוך כדי נגיעה במספר נקודות אקופרסורה על הראש (תנוחת ט.א.ט) והתמקדות בבעיה או קושי אשר מחפשים לו פתרון. ביצוע תנוחת ט.א.ט נעשה בנגיעה קלה בנקודות הנ"ל, אין צורך להפעיל לחץ על הנקודות. (ניתן לבצע את התנוחה בעמידה, ישיבה או שכיבה. ניתן לבצע את התנוחה עבור מי שאינו מסוגל לעשות זאת עבור עצמו). 
שיטת ט.א.ט מאפשרת לבצע טיפול לאדם יחיד, קבוצה של אנשים, חיות, צמחים ובתים.

 
 

 

איך TAT עובד.

 

ישנם מספר הסברים איך ט.א.ט עובד אני אספר לכם כמה שאני אישית מתחבר אליהם:

1.תנוחה ושלבי TAT מעניקים לכם ריכוז הנדרש בכדי "להזכיר" לתת מודע

את הראיה החיובית שהלכה לאיבוד לאחר טראומה, אירוע טראומטי.

 

2.כמו שיש לנו גוף בשר ודם (נראה לעין) ונפש, נשמה (הלא-נראות לעין) כך גם יש לנו (ולכל חי וקיים) גוף אנרגטי שלא נראה לעין אך מורגש היטב .לדוגמא אנחנו נכנסים למקום חדש או פוגשים אנשים שלא הכרנו כלל וישר חשים מהם "גלים" שונים, בעוצמה ובאופי. מרגישים את ה"קליק", זרימה, יכולת לספר לבן אדם כזה הרבה או הכול. או לשהות במקום כזה הרבה זמן ברוגע ועם חיוך. או להיפך – לעזוב את המקום כמה שיותר מהר, לסיים את השיחה או להימנע ממנה כלל.

בגוף האנרגטי הזה, בעקבות טראומות שכולנו חווים במשך החיים, נוצרות חסימות, "פקקים" אנרגטיים. אח"כ הם באים לידי ביטוי בכאבים פיזיים או נפשיים, במחלות וכדומה.

ט.א.ט. באה ובהשפעה ממוקדת של תנוחת ט.א.ט. "מאירה" למקומות האלה, "פותרת את הקשרים" ועוזרת לאנרגיה לזרום ללא מחסומים. כתוצאה מכך טראומה נרפאת ,הכאב או דכאון או דפוס התנהגות הרסני, או תפיסה\אמונה שלילית – עוברים.

זה מסביר ג"כ איך שט.א.ט עוזר כשעושים אותו בשביל\במקום בן אדם אחר (ברשותו כמובן).כי הרי הגוף האנרגטי הנ"ל הוא כחוט המחבר בין כל הבריאות, כמו נפש כל חי. כולנו מחוברים כקיימים, עוד יותר – כחיים, עוד יותר – כבני אדם. ועוד יותר –אנשים שאנו פוגשים במהלך החיים אינם מיקריים אלא ישנו ביננו איזשהו חיבור, סיבה לכך. לכן דרכינו, דרך החיבור הזה אנחנו יכולים להזרים אנרגיות בשביל בן אדם אחר.

3. אנחנו לא יכולים לשנות את העבר אבל יכולים לשנות את היחס ,את התפיסה שלנו כלפיו, את הזווית הראיה השלילית שנתקענו בה.

וזה מה שקורה בטיפול ט.א.ט – אנחנו מתחברים לאמת הפנימית שלנו, לראיה אופטימית ופרשנות חיובית שכבר קיימות בתוכנו. זה קורה ע"י זרימת אנרגיה בין הידיים (תנוחת ט.א.ט) שטבועה בכולנו.

4. בט.א.ט. יש לנו אפשרות להתמקד בהפכים, בקצוות של אותה בעיה או מצב, והתמקדות זו מעניקה לנו חופש לא להשתייך לאף אחד מהם, לבחור את ה"שביל הזהב" שלנו, "השביל האמצעי".

NLP ודמיון מודרך.

דמיון מודרך ו - NLP הינן שתי שיטות רבות עצמה לתקשורת עם התת - מודע, וליצירת.שינויים בחיים, שבהן יכול להעזר כל אדם, החפץ בשינוי בחיו.

בדמיון מודרך אנו רותמים את כוח הדמיון, ליצירת שינוי חיובי באופן מודע, על מנת לשפר את מצב בריאותי וכו'.מחקרים מדעיים הוכיחו כי המח האנושי אינו מבדיל בין דמיון למציאות מבחינת התופעות הנוירולוגיות.דמיון מודרך הוא בעצם "שיחה" עם התת - מודע, שיחה כזאת מתקיימת במצב של רגיעה והרפיה, בעיניים עצומות, כשהמודע שלנו "נח" ומאפשר את התקשורת הזו.

NLP -Neuro Linguistic Programming - תכנות עצבי לשוני NLP -הינה שיטה מחקרית, אשר דוגמת מודלים של מצוינות אישית בתחום התקשורת האישית והתקשורת הבין אישית.

השיטה מטפלת ביעילות בבעיות כגון: קשיים בזוגיות, הפרעות אכילה, הפסקת התמכרויות למינהן התמודדות עם מחלות, מצבי לחץ, חרדות, פוביות, דיכאון, ביישנות, רגשי אשמה ועוד. NLP  מאפשר  לאדם להשיג גמישות התנהגותית ומחשבתית, בעקבות כך - הסתגלות קלה יותר למצבים רגשיים. השילוב בין ה - NLP והדמיון המודרך הינו אפקטיבי ביותר, ומאפשר תקשורת מפרה ומעצימה בין המודע לתת - מודע.חיבור זה עוזר לנו ליצור שינוי מחשבתי רגשי והתנהגותי, בזמן קצר יחסית ומשפר משמעותית את תפיסת המציאות שלנו, ואת איכות החיים.

רייקי

רייקי היא שיטה אנרגטית שהופיעה בתקופות שונות בכמה מקומות בעולם - סין, יפן , הודו וכו' ולכן יש כמה סוגים של רייקי - רייקי אוסוי, קארונה רייקי, קונדליני רייקי ועוד.

מה שמאחד את כל סוגיה זה שזו שיטה שמטפלת באנרגיות, במגע או במרחק,

יכולה לעזור לכל אחד - לחזק מערכת חיסונית, להפחית ואף להעלים כאבים,

להביא הרבה רוגע ושפע לחיים.

חשוב לי להדגיש שרייקי הינה שיטה כשרה לחלוטין וסיבה לכך היא שאני לא מתפלל

ולא פונה לשום כוח או ישות חוץ מבורא העולם, ולא עורך שום טקס או פולחן חלילה.

עיסוי שוודי
עיסוי שוודי הוא שיטת עיסוי המשתמשת בשמנים להרגעה ולהנאת הלקוח.
קיימות לעיסוי השפעות חיובית גם על כל מערכות הגוף, רפיון ושיחרור שרירים, שיפור מחזור הדם, שחרור כאבי ראש, זירוז חילופי החומרים בגוף ועוד. משך העיסוי נע בדרך כלל בין 50 דקות לשעה וחצי.

"יש לי 95% הצלחה בהורדת יחידות טראומה סובייקטיביות למצוקות רגשיות/פסיכולוגיות. רגשות אלו כללו עצב, חרדה, פגיעה, כעס, מתח, אשמה וכעס".
-פיליפ ה. פרידמן, Ph.D 

"טאט יכול להועיל במהירות ובעומק. היו לי מספר סיטואציות קליניות שטאט הוכיח את עצמו כאפקטיבי עבורם לאחר שגישות טיפוליות אחרות לא הצליחו".
-רוברט ב. לוין, M.D

 

"הוכשרתי בTFT, EMDR וTAT. כל אלו טכניקות עוצמתיות. טאט הוא הבחירה שלי בסיטואציות טיפוליות רבות מכיוון שהוא אפקטיבי מאד עם מקרים קשים, לעיתים רחוקות בלבד הוא גורם לרגשות עזים, השיטה פשוטה מאד לביצוע וניתן ללמד אותו לקליינטים כדי שהם ילמדו לשלוט על רגשותיהם. ראיתי שינויים עצומים בכמה מהקליינטים שלי דרך השימוש בטאט. אני לא הייתי איפה שאני בלעדי השיטה".
-גארי א. פלינט, Ph.D 

 

"טאט הוא מהיר, אפקטיבי וקל לשלב אותו עם טיפולים אחרים. אני מוצא את השיטה כיעילה במיוחד בעבודה על טראומות מהילדות. כשאני משלב את טאט עם טכניקות אחרות, בייחוד TFT, אני מקדם קליינטים הנמצאים במצבים דיסאוצטיביים הרבה יותר מהר ממה שדמיינתי כאפשרי. התלהבותי מאפקטיביות טאט עבור הקליינטים שלי הוא משני רק להתלהבותי לאפקטיביות השיטה בשביל עצמי".
-ארוקה שלר, M.A, פסיכולוגית מוסמכת 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now